Rusňákova DRFG a financování nemovitostního fondu

Nemovitostní fond DRFG, který založil David Rusňák, odstartoval v Lichtenštejnsku, ale významně je do něho zakomponováno také české právo. A to z důvodu, aby Česká národní banka umožnila zahraniční fond prodávat na území České republiky i retailovým zákazníkům, a nejen kvalifikovaným investorům.

Je to ale také záruka, že jde o bezpečné investování, nikoliv o letadlo, které jednou spadne.

Bezpečné investice

Z toho důvodu pro společnost DRFG Davida Rusňáka také platí maximálně 50% úvěrový limit. Úvěr poskytuje banka, je k němu vždy zřízeno zástavní právo a vše je následně transparentně zveřejněno v obchodním rejstříku, kde je úvěr uveden v první načerpané výši a nezohledňuje průběžné či mimořádné splátky bance. Proto je třeba některé diskuze uvést na pravou míru. Společnosti si stojí mnohem lépe, než vyplývá ze zápisu z obchodního rejstříku.

Zvýšení objemu spravovaných aktiv?

Realitní fond byl spuštěn v únoru 2016 a za rok a čtvrt fungování získal nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun, což je pořádný kus odvedené práce. Vlastní kapitál se pohybuje v částce minimálně 700 milionů korun, z nichž kolem 20 % tvoří takzvaná povinná likvidita. Z toho také současně vychází, že 550 milionů má Rusňákova investiční skupina DRFG zainvestováno v nemovitostech v hodnotě téměř jedné miliardy korun. Jde o značně velký pilíř, o který se lze opřít. 

Jak se vyvíjí zhodnocení výnosů?

Je třeba také připomenout, že i nemovitostní trh se vždy chová jako živý organismus. Poslední výsledky jsou nad očekávání dobré a za jeden kvartál společnost DRFG dokázala zhodnotit vklad o 1,9 %. Další, v pořadí první kvartál 2017 očekávání sice nenaplnil a skončil se ziskem pouhých 0,5 %. Pak se situace zase začala zlepšovat. Stále platí, že cílem investiční skupiny Davida Rusňáka je zhodnocovat vklad o 4 až 5 % ročně, což se daří plnit.

Očekávání růstu prostředků v jednotlivých fondech DRFG

Do konce roku 2017 byly v nemovitostním fondu nemovitosti v hodnotě 1,5 až 2 miliardy korun. Na to, že je na trhu necelé 2 roky, je to velký úspěch. Dluhopisový fond je určený spíše pro pravidelné měsíční investory a slouží jim v podstatě jako velmi vhodná a bezpečná alternativa k běžnému účtu. Mají totiž dostupné své peníze každých 14 dní. Aktuální výše prostředků je kolem 80 milionů korun a pozvolně narůstá.

Okomentovat


Security code
Obnovit