Betonové bloky pro rychlou stavbu

Betonové stavby jsou pevné a trvanlivé, avšak zároveň také poměrně náročné na přípravu i výstavbu.

Je nutné navrhnout, vyrobit a sestavit bednění, připravit beton, dopravit jej na místo, a samotné betonování pak probíhá na etapy, s dlouhými pauzami na vyzrání betonu.

Jak celý proces urychlit? S pomocí prefabrikovaných betonových bloků! Tato metoda se používá zejména u dočasných průmyslových staveb, jako jsou haly, skladové boxy na sypké i jiné materiály, opěrné stěny, zemědělské stavby, ale je vhodná například i pro garáže a ploty.

Betonové bloky umožňují rychlou výstavbu doslova během několika hodin a výsledkem je nejen obrovská úspora času, ale také peněz. Je to vlastně skládačka se zámkovým systémem, kdy bloky mají různou velikost a tvar. Dá se to představit jako takové Lego ve velkém. Betonárna vám dodá součásti a vy je na místě sestavíte dle plánu, bez použití malty nebo jiného pojiva. Instaluje se na zpevněné podloží, což sice může být třeba betonová plocha, ale v mnoha případech není nutné betonové základy budovat.

Stavba je přitom díky vlastní váze a zámkovému systému stabilní a zachovává si odolnost a trvanlivost betonu. Navíc je zde však možnost ji po čase snadno rozšířit, nebo naopak opět demontovat a přemístit jinam. To je velkou výhodou i z toho důvodu, že některé dočasné stavby nevyžadují stavební povolení.

Další využití najdou betonové bloky při budování dočasných silnic, k čemuž se využívají silniční panely. Typicky jde o dočasné příjezdové komunikace na staveniště, ale mohou se z nich sestavit i zpevněné parkovací plochy. Silniční panely se opět vyrábějí v různých rozměrech a tloušťkách pro různé zatížení.

A když už jsme u silnic, dalším typem betonového bloku jsou svodidla pro oddělení jízdních pruhů, vymezení pěší zóny apod.

Betonové bloky tedy mohou být řešením v celé řadě situací.

Okomentovat


Security code
Obnovit