Autodoplňky jsou nepostradatelné. Do čeho konkrétně investovat?

Kupujete si automobil? Pokud ano, nezapomeňte investovat do autodoplňků.

Stejně jako při koupi motorky investujete do moto vybavení, při koupi automobilu jsou autodoplňky velmi podstatné. Důvodem je to, že mohou automobil ochránit v případě nárazu, nebo mohou předcházet mnohým poškozením, jako jsou oděrky nebo případné škrábance.

Autodoplňky opravdu nemají jen zkrášlující funkci, jak si mnozí lidé myslí. Autodoplňky jsou u automobilů opravdu nepostradatelné. Jenže do jakých konkrétních autodoplňků investovat?

Koupě samotného vozu bude poměrně nákladná, to je jasné. Kromě koupě automobilu se však musí investovat i do zmiňovaných autodoplňků, které mohou vůz v mnoha případech ochránit. Přinášíme vám seznam autodoplňků, které se vám jistě během jízdy budou hodit. Jaký autodoplněk si koupíte nejdříve?

Lišt není nikdy dost

Na silnici neustále jezdí nezodpovědní řidiči, s nimiž se ostatní řidiči neustále předjíždí. Jenže takové situace vedou často k nehodám nebo k pouhému nedobrzdění, které může třeba pomačkat nárazník. V takové chvíli oceníte mít na nárazníku lišty na nárazník, které mohou vůz ochránit i před škrábanci způsobenými při parkování na veřejných parkovištích.

Před námi samotnými ochráníme vůz v případě, že budeme investovat do prahových lišt, které zabrání třeba oděrkům způsobených podpatkem.

Ochraňte vůz před zimou

V době zimy se vyplatí investovat také do takových autodoplňků, které ochrání interiér vozidla před rozpouštějícím se sněhem. Sníh taje a mění se ve vodu, což znamená, že třeba textilní koberce začínají pod tíhou vody plesnivět a zapáchat. Ideální je proto koupit do automobilu obyčejné gumové autokoberce, které v každé situaci vodě odolávají. Do kufru se hodí gumové vany do kufru nebo případně plastové vany do kufru, které mají vyvýšený okraj.