Armatury pro průmyslové provozy

Provoz téměř jakékoliv průmyslové výroby se neobejde bez podstatných klíčových součástí, jako jsou například armatury. Existuje jich celá řada druhů a provedení a důležitá je u nich zejména spolehlivost a trvanlivost.

Průmyslové armatury se nejvíce využívají v chemickém průmyslu, ale také v energetice, teplárenství, plynárenství, vodohospodářství a dalších oborech.

Jednou ze základních armatur je šoupátko, lidově prostě kohout či ventil, kterým se dá dle potřeby uzavřít, otevřít či regulovat průtok v potrubí. Je důležité, aby šoupátko vydrželo tlak kapaliny (nebo plynu) v potrubí, aby dobře těsnilo i v případě plného uzavření a nikde nedocházelo k únikům. Existuje mnoho druhů šoupátek, vhodných pro různé aplikace – víkové, třmenové a další.

Jiným příkladem často používané armatury je regulátor tlaku. Opět se vyrábějí v různých provedeních podle průměru trubek, tlaku, druhu a teploty provozního média, místa použití atd. Ostatně, i v domácnostech se člověk setkává s regulátory tlaku vody, průmyslové použití si však zpravidla žádá regulátory pro větší průtoky a průměry trubek.

Armatury se vyrábějí dle příslušných technických norem, jako je ČSN. Snad není třeba zdůrazňovat, že při výběru tak důležitých součástí je nutné hledět nejen na kvalitu výroby, ale i na pověst dodavatele, možnosti servisu, opravy či výměny atd.

Každopádně, před pořízením armatur doporučujeme poradit se s profesionály z oboru, kteří mají dlouholeté zkušenosti a jsou schopni vám přesně doporučit, jaké zařízení je nejvhodnější pro Vaše využití.

Okomentovat


Security code
Obnovit