Na co přihlížet při výběru PROFI vysokotlakého čističe?

Na zahradě, v garáži, ve firmě, na stavbě. Všude tam využijete vysokotlaký čistič, se kterým snadno odstraníte veškeré druhy nečistot.

Jak si nejvíce ušetřit práci, čas a ve výsledku také peníze?

Vysokotlaké čističe oceníte všude, kde se potřebujete zbavit nečistot

Vysokotlaké čističe jsou přístroje, se kterými pohodlně umyjete auto, motorku, zablácené kolo či traktor. A své uplatnění také najdou při péči o fasádu, terasu, zahradní nábytek, gril a jiné doplňky. Vysoký tlak vody vyčistí i hluboko usazené nečistoty, bláto, mastnotu, mech a ostatní zašlou špínu. Vaše zahrada bude během chvíle opět zářit čistotou už za pár vteřin. Že jste byli zvyklí všechno čistit zahradní hadicí? Se správně zvoleným vysokotlakým čističem bude výsledná práce mnohem efektivnější a vy už se bez něj zkrátka neobejdete. Jak vybrat kvalitní Vapku, která vám vydrží roky i při častém použití?

Nikdy jste nevybírali vysokotlaký čistič? Nejdříve se zaměřme na základní rozdělení vysokotlakých čističů:

 • Studenovodní a horkovodní vysokotlaké čističe
 • Mobilní a stacionární vysokotlaké čističe
 • Vysokotlaké čističe s benzínovým, naftovým nebo elektrickým pohonem

Vysokotlaké čističe se využívají ve všech oblastech. Můžeme je využít od čištění velkých letadel a lodí, přes restaurování památek až po mytí automobilů a domácí využití jako čištění okapů, fasád, kol, motorek, stavebního nářadí a podobně. Ať už se při výběru zaměříte na studenovodní či horkovodní tlakové myčky, už při prvním použití si je zamilujete. Stále více nabírají na popularitě v průmyslové, komerční i dokonce na domácí úrovni.

Jaké výhody vám přinesou vysokotlaké čističe v domácnosti nebo ve firmě?

 • Uspoří vám čas: Vapky stříkají vodu pod vysokým tlakem. Čím vyšší průtok mají, tím rychleji požadovaný povrch očistíte.
 • Usnadní vám práci: Vapka vám ušetří mnoho času s čištěním kteréhokoliv povrchu.
 • Jsou šetrné k životnímu prostředí: Překvapivě tlakové myčky spotřebují méně vody, než ostatní metody čištění. Například při čištění klasickou zahradní hadicí spotřebujete cca od 4000 – 5000 l/hod. Typický vysokotlaký čistič použije mnohem méně vody, cca v rozmezí od 400 – 1200 l/hod.Ušetření je 50 % až 90 % ve spotřebě vody.

Samozřejmě existují a využívají se také velké vysokotlaké čističe s průtokem vody např. 2000 l/hod a výše. Vyšší množství vody je vhodné pro snadnější odplavení nečistot.

Dříve, než si vysokotlaký čistič pořídíte, odpovězte si 3 základní otázky

 1. Co budete čistit?
 2. Kde budete čistit?
 3. Jak dlouho budete čistit?

1. Co budete čistit?

Všechny vysokotlaké čističe se rozdělují do dvou hlavních kategorií: studenovodní (bez ohřevu vody) a horkovodní (s ohřevem vody).
Pokud vysokotlaký čistič budete používat v dílně či garáži pro čištění motorů, autodílů či jiných předmětů znečištěných oleji či tukem, nejlepší je výběr horkovodní tlakové myčky. Funguje na principu jako mytí nádobí, při kterém se lépe zbavujeme mastnoty právě teplou vodou. Některé horkovodní vysokotlaké čističe mají dokonce možnost při sníženém tlaku dosáhnout vysokých teplot vody, která se přetváří v páru (cca 170 °C).
V redakci se nám osvědčila například Vapka Nilfisk MH 3C-145 s tlakem čerpadla 145 bar a průtokem vody 600 l/h.

2. Kde budete čistit?

Vysokotlaký čistič je možné používat ve vnitřních i venkovních prostorách.

 • Potřebujete mobilní tlakovou myčku? Jinými slovy, budete potřebovat tlakovou myčku s koly a budete mít volnost pohybu nebo lze vše potřebné čistit v jednom mycím místě?
 • Budete mít volný přístup k elektrické energii, nebo budete pracovat se zařízením v terénu či na jiném místě bez možnosti připojení do elektrické sítě?

Jak jsou Vapky napájeny?

Obvykle jsou tlakové myčky napájeny pomocí klasické zahradní hadice. Existují i takové, které jsou schopné čerpat vodu z velké nádrže či jiných zdrojů, což eliminuje problém s napojením na klasický vodovodní řád.

Jak poznat kvalitní vysokotlaký čistič?

Každá tlaková myčka bez ohledu na značku disponuje podobnými komponenty. Největší rozdíl je však v použitých materiálech při výrobě. Pokud žádáte od své Vapky kvalitní chod po dlouhé roky, doporučujeme investovat do PROFI vysokotlakých čističů Nilfisk. Ty jsou vyrobeny z odolných a tvrzených plastů, kvalitní ocele a dalších komponent, které zaručují dlouhou životnost.

Další pomůckou může být zařazení vysokotlakých čističů:

 • zařízení s množstvím vody cca do 450 l/hod se považuje jako hobby provedení pro občasné použití na zahradě či okolo domu
 • zařízení s množstvím vody cca 500 l/hod se považuje jako poloprofesionální, pro častější použití na zahradě, okolo domu či pro menší provozy nebo dílny
 • zařízení s množstvím vody nad 600 l/hod se považuje jako profesionální pro časté použití v mycích boxech automobilů, autoservisů, autobazarů, zemědělství, stavebnictví, potravinářství, strojírenství a podobně

Příslušenství žádejte už v základním balení

Vysokotlaké čističe Nilfisk disponují rozsáhlým příslušenství v základu, díky němuž se dokážou přizpůsobit vašim potřebám. Ke standardnímu příslušenství patří podvozek, tryska s paprskem, nádoba na čisticí prostředky, hadice a další. Přikoupit lze další příslušenství, které vám zjednoduší práci v každé situaci.

Okomentovat


Security code
Obnovit