Podzim prožijte v Beskydech

Podzim je opět tady, což znamená, že bychom si měli užít posledních slunných dnů, než se k nám přižene první letošní sněžení. Prosluněných dnů bohužel ubývá a přibývá dnů deštivých, během kterých nelze dělat nic jiného, než jen sledovat seriály či oblíbené filmové snímky. Pokud rosnička v televizi hlásí krásný, poměrně ještě teplý víkend neváhejte a sbalte si kufry – vyrážíte do Beskyd!

Beskydy jsou pohoří v Česku, které je pro turisty atraktivní dnes a denně. Skutečně každý den se zde setkáte s desítkami turistů, kteří se rozhodli zpomalit v tomto rychle ubíhajícím světě. Každý, kdo v Beskydech stráví byť jen chvilku času, si je zamiluje, a to zejména pro přenádhernou přírodu, která člověka obklopuje ze všech stran.

Abyste netrávili drahocenný čas během hezkého slunného víkendu jen na hotelu, vydejte se k těm nejatraktivnějším cílům, jimiž se Beskydy chlubí.

Lysá hora jako bezpochyby nejatraktivnější cíl turistů

Bezpochyby tím nejatraktivnějším cílem turistů je Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. V současné době se dá na její vrchol dostat několika způsoby, a sice je možná vyjít vrchol pěšky, ale také si můžete v nedalekém rekreačním centru Sepetná půjčit kola či koloběžky a můžete vrchol zdolat takto. V každém případě se jedná o nezapomenutelný zážitek, který každému utkne v paměti.

Stále častěji se lidé vydávají i po medvědí stezce k Medvědía skále. Medvědí stezka je označena žlutými značkami a jedná se o zhruba pětikilometrovou úzkou cestičku, která prochází chráněnou krajinnou oblastí Beskydy. Ideální bude, když absolvujete turistický okruh dlouhý zhruba čtyři a půl kilometru, kdy započnete v Sepetné, půjdete po medvědí stezce k Medvědí skále až ke Zbuji a zpátky po modré turistické značce k Sepetné.

A v Sepetné se ubytujte

A jelikož budete z okruhu unavení, rovnou se v Sepetné ubytujte, konkrétně v rekreačním centru Sepetná, kde se také dobře najíte a užijete si hromadu zábavy.

Okomentovat


Security code
Obnovit