Hledáte dodavatele přírub?

V průmyslu, obchodu i běžném životě se spoléháme na tisíce „běžných“ věcí, aniž bychom si to kolikrát vůbec uvědomovali. Přitom bez nich by to vůbec nefungovalo.

Příkladem může být třeba příruba, což je v zásadě mezikruží s otvory upevněné na trubce, sloužící pro připojení druhé příruby (a tedy i trubky).

Rozsah uplatnění přírub v průmyslu a výrobě je neuvěřitelně široký. Velkou výhodou obliby přírub je, že spoj je rozebíratelný, oproti šroubení navíc tak, že se dá například vymontovat jen určitý segment bez toho, aby se se sousedními částmi muselo hýbat (u šroubení musí trubky obvykle uhnout do stran).

Příruby se vyrábějí ve standardních provedeních dle příslušných norem, a to v několika druzích, jako jsou ploché příruby, krkové příruby, dále závitové, zaslepovací, točivé s přivařovacími obrubami nebo kroužky a další. Na zakázku mohou být však zhotoveny i speciální příruby s upravenými parametry (například tlustšími stěnami), nebo zcela atypické dle dodané výkresové dokumentace

Výroba přírub v nejžádanějších rozměrech a tlacích probíhá na sklad, aby byly pro zákazníky kdykoliv k dispozici. Dodávají se bez povrchové úpravy, nebo s úpravou galvanickým nebo žárovým zinkováním. Různá může být rovněž dosedací plocha přírub – s hladkou těsnící lištou, jen čistě s hladkou těsnící plochou, s nákružkem či výkružkem, perem, drážkou aj.

Příruby se uplatňují nejčastěji v energetickém, chemickém a potravinářském průmyslu, ale i v dalších odvětvích. Je důležité, aby se na tak často používaný díl mohl zákazník plně spolehnout, proto je třeba vybrat spolehlivého dodavatele, kde je zaručena kvalita materiálu, výroby, testování výrobků i soulad s normami dle požadavků zákazníka (ČSN, EN, DIN, ANSI, GOST a dalších).

Okomentovat


Security code
Obnovit