Bez olivových hájů by byl život nudný, to vědí i v Istrii

Dali byste si něco dobrého?

Jistě, středomořské kuchyně od Španělska po Itálii, od Řecka po Chorvatsko, nabízí neustále něco nového – těstoviny, dietní rybí maso, ale také lehké saláty ze zeleniny a také pár dezertů, které jsou pověstnou zlatou tečkou za několika vydatnými předchozími chody.

Kdo dá šanci olivovému oleji, nikdy neudělá chybu. V antice byl používán k náboženským obřadům, a to bez ohledu na kulturu. Těch totiž kvetlo ve starověku poměrně dost a tento tavící kotel národů měl jedno společné. Olivy zde zaručeně byly až na prvním místě!

Ochutnejte různé druhy, k dispozici jich je pětice

Romano, Ex Albis, Mlado. Co název, to příběh, který je spojen se značkou Chiavalon, jejíž jméno se rozšířilo v posledních letech po celé Evropě. Olivový olej nabízí zajímavá zákoutí chuti a vůně v něm jen kvete – rajčata, mandle nebo středomořské bylinky, zralé banány a posečená tráva, zkrátka a dobře, račte si vybrat, co vám zalahodí nejvíce! Máte rádi pikantnost nebo vyváženost, něco trochu ostřejšího nebo jemnou chuť, která se bude líbit hlavně dětem? Vždyť produkty z oliv pohladí zažívání a krásná hříva místo zplihlých vlasů na sebe nenechá jistě dlouho čekat.

A co dál? Olivové háje nabízí klid a duševní pohodu, která jakoby, symbolicky předznamenala, že spěch a shon nemají žádný smysl.

Lososový tatarák, hráškový krém nebo tradiční studená španělská polévka gazpacho? Račte si vybrat, protože Chiavalon má pro každého něco. Hodí se i jako hezký dárek, ať už k narozeninám nebo pod vánoční jedličku, neboť originální etiketa se může vyjímat v každé kuchyni. Dopřejte si kváskový chléb zase trochu jinak, protože s olivovými produkty zavoní už z pece. Olivový olej nabídl sýru tykání ještě v době, kdy táhla Istrií nejedna římská legie a toto spojení nerozpojila žádná historická událost. Ostatně, zkuste posoudit sami…

Chiavalon darkove baleni

Okomentovat


Security code
Obnovit