Jak na zdravou výživu

Ačkoliv žijeme v zemi vepřa-knedla-zela, i u nás se postupně prosazuje trend zdravé výživy.

Lidé totiž postupně přicházejí na to, že okřídlená věta „jste to, co jíte“ je pravdivá, a že pokud se chtějí vyhnout zdravotním problémům, je nejlepší prevencí zdravý životní styl. Ten zahrnuje jak dostatek pohybu, tak i správné stravovací návyky.
Zdravá výživa by přitom měla začínat už u základních jídel, ale zároveň je vhodné konzumovat i různé přírodní doplňky stravy, přírodní sladidla atd.

Příkladem je třeba čekankový sirup, sloužící jako zdravé sladidlo podobné medu. Vyberte ten, který obsahuje malé množství přidaného běžného cukru. Takový mohou konzumovat i malé děti, diabetici a osoby s nadváhou. Čekankový sirup nejen že sladí (díky obsahu přírodního polysacharidu inulinu, který má téměř nulovou kalorickou hodnotu), ale zároveň také podporuje imunitu a harmonizuje střevní mikroflóru. Čekanka má rovněž dle výzkumů pravděpodobně antiparazitární účinek. Přitom při slazení čekankovým sirupem výrazně snížíte přísun cukru do těla.

cekankovy sirup 1200g

Z přírodních doplňků stravy můžeme doporučit například řasy chlorella. Prodávají se zpracované do tablet a obsahují celou řadu vitaminů, antioxidantů a chlorofyl. Chlorella má detoxikační účinky, čistí trávicí ústrojí, zvyšuje imunitu a v neposlední řadě podporuje optimální hladinu cholesterolu v krvi.

27.chlorella bio v tabletach

Ale výběr přírodních doplňků stravy je opravdu široký – jmenujme třeba extrakty z jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), výrobky z žen-šenu, baobabu, goji či macy peruánské, česnek, kurkumu, tribulus a mnoho dalších. Záleží zda máte nějaké chronické zdravotní problémy, nebo jen chcete stabilizovat či posílit určitou funkci těla, prostě vědět co chcete.

Samozřejmě, pokud si nejste jistí, je vždy vhodné poradit se s odborníkem a rozhodně nekonzumovat hromadu náhodně vybraných doplňků ve stylu „páté přes deváté“.

Okomentovat


Security code
Obnovit