Nápoje, které vám pomohou při hubnutí

Mít krásnou štíhlou postavu – to je předsevzetí nejednoho z nás.

Navíc každý člověk si uvědomuje, že se ani nestačí mrknout okem a už tu bude léto, kdy budeme chtít trávit volný čas na koupalištích. Abychom se zde neprezentovali s “rozteklou” postavou, je třeba začít makat.

Podle odborníků na hubnutí, podle nejrůznějších nutričních specialistů je ideální začít zdravě jíst, také je třeba vzdát se závislostí, a to například závislosti na alkoholu nebo na drogách (v tomto případě myslíme především cigarety). A mimo jiné bychom měli do jídelníčku zakomponovat několik nápojů, které nám s hubnutím pomohou.

I když si říkáte, že kromě pravidelného pohybu a zdravé a vyvážené stravy vám nemůže při hubnutí pomoct nic jiného, mýlíte se. I pitný režim je důležitý a mnohé nápoje dokážou zrychlit metabolismus a urychlit spalování. Jaké nápoje máme na mysli?

Zeleninové šťávy a smoothie

Samozřejmě voda je něco, co by se mělo stát vaším každodenním parťákem. Ale samozřejmě jenom vodu pít nemusíte, nabízí se také smoothie a nejrůznější zeleninové šťávy, které vám navíc dodají požadované množství vitaminů a dalších tělu prospěšných látek. Při pití zeleninových šťáv se tělu dodá především potřebná vláknina.

Zelený čaj

Kromě vody a zmiňovaných šťáv a smoothies se vyplatí pít také zelený čaj, který je známý tím, že zlepšuje trávení a zrychluje metabolismus. Dopřejte si ho například před cvičením, díky němu spálíte více kalorií než obvykle. Pozor však na slazení - i v tomto případě se vyvarujte cukru a jiným škodlivým sladidlům.

Ajurvédské kafé

Kafé je povolené, ale pokud se jedná o ajurvédské kafé, které je při hubnutí opravdu velkým pomocníkem. Kafé je založené na bylině garcinia, která pomáhá se spalováním tuků, dokonce snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle.

Okomentovat


Security code
Obnovit