Dopřejte si relax při příjemné masáži

Masáže jsou známé odpradávna, lidé je využívají již po tisíce let.

Máme pro to důkazy ze starého Egypta, Číny, Indie, Japonska, Koreje, Mezopotámie, ale i z Evropy, přesněji ze starověkého Řecka a Říma. Přinášejí člověku spoustu benefitů, a to jak po stránce tělesné, tak i duševní. Samozřejmě existuje mnoho druhů masáží, ale dá se říci, že každá z nich je mnohostranně přínosná.

Zdravotní masáže, jak už z názvu plyne, pomohou při rozličných zdravotních potížích, například při bolestech svalů a kloubů, při ztuhlosti zad nebo krku, při otocích atd. Zároveň pomáhají s regenerací těla i ducha, odstraňují stres, fyzické i psychické napětí a působí přitom také preventivně.

Zdravotní masáž využívají hojně například sportovci v rámci fyzioterapie, avšak pomůže každému – po úrazech, nehodách, operacích apod.

Velmi vhodné jsou rovněž pro osoby jednostranně zatěžované při fyzické práci, nebo naopak při dnes tak častém sedavém zaměstnání.

Jestliže jste na masáži už byli, nebo dokonce chodíte pravidelně, jistě potvrdíte, že se po ní cítíte lépe. A pokud snad ne, je nejvyšší čas to vyzkoušet! Platí to i pro ty, kdo nemají žádné zdravotní potíže – prostě jen relaxujte a užijte si blahodárné účinky masáže. Zvolte si masáž, která vám bude nejvíce vyhovovat, ostatně příště můžete otestovat jinou. Co třeba detoxikační, thajská, nebo psychosomatická masáž? Zkuste masáže Ostrava a uvidíte.

A pokud byste chtěli zažít něco neobvyklého, běžte do masérny se svým partnerem nebo partnerkou. Párová masáž znamená, že ve stejný čas jsou masírováni oba partneři současně v jedné místnosti, odděleni paravanem. Při tom je možné, že si každý z dvojice partnerů zvolí jiný typ masáže. Společný prožitek všechny pocity z masáže umocní, a přitom partnery ještě více sblíží.

Okomentovat


Security code
Obnovit