6 tipů, kam vyrazit na magnet fishing – lov pokladů z hlubin

Láká vás hledání pokladů? A nebude vadit, že mnohem častěji než cennosti budete objevovat staré kusy železa, děravé hrnce?

Vyrazte na magnetický rybolov – magnet fishing. Stačí k tomu silný neodymový agnet na magnet fishing a pevné lano. Kam se na lov pokladů vydat?

Hledání pokladů dobrodruhy lákalo vždy

Ty chvilky napětí, jestli už tentokrát konečně dobrodruzi ve filmu objeví bájný poklad! Také jste koukali na Indiana Jones? Nalézt nějaké zlaťáky chtěl v dětství asi každý.

Možná občas vidíte nadšence, jak na polích chodí s jakýmsi přístrojem. Zřejmě to jsou hledači pokladů s detektorem kovů. Na to je však potřeba poměrně drahý přístroj, pokud má dobře fungovat. Navíc už mnoho lokalit podléhá nějaké ochraně, kam hledači nesmí.

Magnet fishing – magnetický rybolov

Mnohem levnější zábavou je lov se silným magnetem. I v Česku se ujal anglický název magnet fishing, ve volném překladu magnetické rybaření.

Princip je jednoduchý. Velice silný permanentní magnet přivážete k pevnému lanu pro magnet fishing a ponoříte či vhodíte do vodních hlubin, přičemž lano máte stále v ruce. Vytáhnete magnet na břeh a zkontrolujete, jestli se k němu něco přicvaklo.

Začínat budete spíš jen se starými zrezivělými šrouby, děravými hrnci. Časem možná z vody vylovíte zahozené jízdní kolo, někdy i starou munici. Anebo trezor, který tam hodil lupič. Zpravidla však vypáčený a prázdný. Může se stát, že při magnet fishingu vylovíte z vody i něco cenného.

To se ale většinou podaří až za nějaký čas. I tak je to zajímavá zábava. Trávíte chvíle venku v přírodě. A taky je to fajn relax. Když k tomu přičtete chvilky napětí, občas zalovit by se snad muselo líbilo každému.

UMG2029 Magnet fishing 3 DSCF0305

Vyrazte na správné místo

Jenže, kde kovové poklady ve vodních hlubinách hledat? Je dobré si předem vytipovat lokalitu, kde by něco mohlo být. Asi nic moc nenajdete u řeky na úplně opuštěném úseku. To by musela být velká náhoda, aby tam nějaký vodák něco ztratil.

Jděte raději na místa, která lidé navštěvují. A navštěvovali je i v minulosti. Přikládáme pár tipů:

  1. řeky poblíž mostů,
  2. městské potoky,
  3. říčky a strouhy,
  4. hráze rybníků a nádrží,
  5. břehy jezer, písečáků, kam se lidé chodí koupat,
  6. přístaviště a mola.

Tam všude by něco mohlo být. Avšak pozor na různá omezení. Podívejte se na tipy a rady, jak pomocí magnet fishingu lovit poklady i na co si dát pozor, na webu magnet-fishing.cz.

Úspěšný lov!

UMG2029 Magnet fishing 2 DSCF0301

Okomentovat


Security code
Obnovit