Jak vybrat osvětlení dětského pokoje?

Chystáte se vybavovat dětský pokoj, rekonstruujete nebo jen chcete změnu? Měli byste se také zamyslet nad osvětlením dětského pokoje.

Osvětlení je důležitou a nedílnou součástí každé místnosti. Na českém trhu existuje nekonečná řada různých možností, z nichž si zajisté vybere i ten nejnáročnější zákazník. Na co při výběru dbát a jak vhodně osvětlení umisťovat? Všechny potřebné informace se můžete dočíst v tomto článku.

Nepřeberné množství různých osvětlení, ale jaké vybrat?

Prohlédli jste si různé katalogy, prošli řadu obchodů a nekonečně nabídek na internetu a máte z toho leda zamotanou hlavu? Nezoufejte! Osvětlení dětského pokoje bychom sice měli vybrat pečlivě, ale není to žádná věda. Vzpomeňte si na to, zda se Vám nějaké zalíbilo, případně si udělejte poznámky, kde, v jakém provedení a v jaké cenové relaci. Všechny tyto informace pro Vás budou užitečné při samotném výběru. Dětské osvětlení je vyráběno v různých barevných verzích a samozřejmě i tvarech. Některé se hodí přímo ke spacímu prostoru, jiné je naopak vhodnější na psací stůl či k umístění na zeď nebo strop.

Typy osvětlení vhodné do dětského pokoje

Základním osvětlením každého pokoje by samozřejmě měl být lustr, který vybíráme podle výšky stropu. Intenzitu světla a rozvržení upravíme pomocí zářivek. Dětské lustry se prodávají v mnoha různých provedeních, takže s výběrem nebudete mít žádný problém.

Další nezbytností dětského pokoje je lampička či bodové světlo nebo orientační světýlko. Vždy záleží na stáří dítěte. Pro malé děti stačí lehké tlumené světýlko do zásuvky, u kterého budou rychle usínat a nevyděsí je tma. Pro starší děti jsou již vhodné klasické lampičky, které produkují více světla a mohou si u nich například číst a nebudou si kazit zrak.

Další báječnou vychytávkou na trhu jsou světélka s pohybovým senzorem, pro děti velmi vhodná. Pokud totiž zaregistrují pohyb, rozsvítí se a po krátké chvíli opět zhasnou. Musíme však dávat pozor na pořízení kvalitních a bezpečných výrobků.

Bezpečnost především

Při výběru osvětlení dětského pokoje je nutné dbát především na bezpečnost. Svítidla bychom tak měli zakupovat výhradně u kvalitních prodejců, kteří nám mohou poskytnout dostatek informací o daném produktu. Bezpečnost dětí je vždy na prvním místě, a to je nutné mít na paměti. Veškerá drobná světla, jež jsou vhodná pro děti, by měla být speciálně testována a ověřována. Jedná se většinou o dětské lampičky, bodová či orientační světélka.

U nekvalitních produktů může hrozit riziko popálení, zásahu proudem či mohou dokonce vzplanout. Z těchto důvodů se rozhodně nedoporučuje koupě dětského osvětlení ve vietnamských tržnicích a podobných místech.

Kde osvětlení zakoupit?

Nejvhodnějším místem pro zakoupení osvětlení do dětského pokoje jsou klasické specializované kamenné prodejny či prověřené e-shopy. Na internetu jich je mnoho a nabízí velmi zajímavé a kvalitní produkty od známých značek za celkem přijatelné ceny, které Vás nezruinují. Výběr kvalitního osvětlení zajistí Vašim dětem bezpečnost a rychlé usínání. Pokud zvolíte i lehké noční světýlko, nebude se Vaše dítě bát tmy.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené