4 dotace od státu, které potěší rodinný rozpočet

Rozhodli jste se investovat do jednoho z úsporných zařízení a všimli jste si, že cena tepelného čerpadla nebo nových oken je daleko vyšší, než s jakou jste původně počítali?

Možná máte tendenci dát od daného zařízení ruce pryč, ale to by byla škoda. Na tepelné čerpadlo, stejně jako na výměnu oken nebo novostavbu jako takovou lze získat dotaci, a to dotaci z programu Nová zelená úsporám. Taková dotace na zateplení nebo dotace na novostavbu může potěšit váš rodinný rozpočet. Může se totiž dotknout až padesáti procent způsobilých nákladů.

Dotace na tepelné čerpadlo

Z programu Nová zelená úsporám můžete získat rovnou několik dotací. Jedna z nich je na tepelné čerpadlo, jelikož mluvíme o opravdu úsporném opatření vedoucím ke snížení energetické náročnosti rodinného domu.

Podle odborníků je tepelné čerpadlo jedním z nejlepších a nejefektivnějších způsobů, jak vytápět v rodinném domě. Je to sice zprvu finančně náročnější, ale do budoucna se to jistě vyplatí.

Dotace na okna

Jak již bylo zmíněno, lze získat také dotaci na zateplení čili dotaci na okna. Musíte však splnit několik základních předpokladů. Jedním z nich je docílení pořízením nových oken úspory energie. Co je pozitivní, tak to, že jsou podporovány jak dílčí, tak také komplexní opatření.

Dotace na novostavby

Mezi další dotace od státu patří i dotace na novostavbu, která se vztahuje na nízkoenergetické rodinné domy. Obecně platí, že čím nižší energetická náročnost rodinného domu bude, tím vyšší dotaci můžete získat. Taková dotace ze zmiňovaného programu může být až ve výši necelého půl milionu korun, a to je znatelná suma, nemyslíte?

Dotace na kotel

Neboli také kotlíková dotace – ta je velice žádaná. Důvodem toho je především fakt, že za dva roky bude zakázán provoz kotlů na pevná paliva spadající do první a druhé emisní třídy. Jelikož bude hrozit nemalá pokuta, lidé žádají o dotace nyní a kupují si tak ekologický kotel zavčasu.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené