Dřevo v nábytku stále kraluje

V posledních desetiletích sledujeme obrovský pokrok v technice i v používaných materiálech. Nové slitiny, kompozity, plasty, materiálové inženýrství… Vývoj je překotný a mnohé relikty minulosti jsou jím neúprosně válcovány.

 Přesto (nebo možná právě proto) jsou však oblasti života, kde lidé dávají přednost klasickým, tradičním, po staletí či dokonce tisíciletí osvědčeným materiálům.

Příkladem je nábytek. Taková hi-tech postel z pokročilého kompozitu může být sice zajímavá, ale ruku na srdce, dřevo je dřevo. Postele z masivu jsou, a určitě ještě dlouhou dobu budou, trvale oblíbené, protože dřevo je zkrátka velice příjemný materiál na pohled, na dotek, dokonce i pro náš nos - chceme-li to říci moderně, má pozitivní „feeling“.

Navíc, pro dané použití disponuje velice vhodnými vlastnostmi. Je praktické, dostatečně pevné, dobře zpracovatelné, trvanlivé, „teplé“, spojuje nás s přírodou, prostě nadčasové.

A pokud si necháte vyrobit postel, nebo i jakýkoliv jiný nábytek z masivu na zakázku, je také každý kus originální a jedinečný. Už jen kresba a struktura dřeva, která je u každého kousku jiná, podobně jako otisky prstů u lidí, zaručuje odlišnost od ostatních.

Dřevěná postel však zároveň neznamená, že musí být zastaralá a nemoderní. Výhody dřeva se dají spojit s použitím moderních prvků, například ergonomických roštů, „zdravých“ matrací, současného designu, ale i elektrického polohování s dálkovým ovládáním, chytrého osvětlení a dalších vychytávek. Spojení starého a nového, tradice s budoucností.

Kvalitní, dobře udělaný masivní dřevěný nábytek má i další nespornou výhodu – bude stále vypadat dobře a jestliže dostane přiměřenou údržbu, nejen že vám bude sloužit po celý život, ale neztratí se ani v domech či bytech vašich potomků. Vždyť kdo by nechtěl mít útulný a příjemný domov…

postel z masivu Mazlik bok

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené