Český nábytek s tradicí

V České republice existuje několik výrobce nábytku, kteří se mohou pochlubit historií trvající několik desítek let.

U firmy Jitona je to dokonce více než 100 let! Už v roce 1920 totiž vznikli její předchůdci Tusculum Rousínov a Spojené umělecko-průmyslové závody Brno. Po znárodnění soukromých firem v důsledku komunistického puče došlo v roce 1951 k přeskupování výroby a vznikla společnost JITONA a. s. Ta byla po roce 1989 naštěstí privatizována a začala se orientovat na export (zejména na západní trhy), který dnes tvoří více než 90 % obratu firmy.

Kvalitní nábytek Jitona si však samozřejmě pořídíte i nás v ČR. Sortiment je poměrně široký a zahrnuje obývací pokoje, ložnice, jídelny nebo předsíně. Ale není reálné, aby každý výrobce vyráběl úplně všechno, proto ve firemní prodejně najdete kromě vlastních výrobků i produkty spolupracujících nábytkářských firem, takže si vybere opravdu každý.

Platí to například i pro jídelní stoly a židle. Ty jsou k dispozici v různých stylech, rozměrech a materiálech, a to jednotlivě i jako celé soupravy.

Jestliže k vám domů občas chodí návštěvy, není od věci pořídit si stůl rozkládací, který se přizpůsobí různému počtu židlí. Židle mohou být čistě dřevěné nebo s různým čalouněním a potahem, podle toho, co vám více vyhovuje.

S nábytkem, přesněji řečeno s postelemi, úzce souvisí matrace. Výběr je opět široký – v nabídce jsou matrace latexové, ze studené pěny, z paměťové pěny, PUR pěny, nebo gelové matrace, vše v různých cenových relacích. Dokonce je možné objednat matrace se speciální úpravou podle přání zákazníka. Kromě obvyklých typizovaných rozměrů se dají pořídit také nestandardní velikosti.

K posteli a matraci neodmyslitelně patří rošty. Při výběru nejvhodnější kombinace všech tří prvků vám odborníci ve specializovaných prodejnách rádi pomohou.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené