Workoutové hřiště přináší řadu benefitů. Jakých?

Chcete si zacvičit na čerstvém vzduchu kdykoliv budete chtít? Odpočinkové zóny a workoutová hřiště jsou ideální volbou.

Jejich obliba navíc rychle roste, díky čemuž na ně narazíte skoro všude. Rozhodně nejsou výsadou jen velkých městských parků.

Nechcete trávit čas v posilovně?

Posilovny jsou oblíbeným místem pro cvičení. Nabízí řadu důmyslných strojů nebo pomoc profesionálního trenéra, ale ne každý se v nich cítí dobře. Posilovna nenabídne čerstvý vzduch ani krásný výhled do parku. Na workoutové hřiště můžete přijít kdykoliv chcete a vždy máte kolem sebe dostatek volného prostoru. Nechte své auto doma a přijeďte třeba na kole. Většinou u hřiště se nachází stojany na kola, kde máte možnost kola ozamknout. Někdy dokonce i přístřešky na kola.

Žádné utrácení

Workoutové hřiště je otevřené všem a v drtivé většině případů bez jakéhokoli poplatku. Stačí jen přijít a cvičit. Žádné registrace, vstupné nebo předplatné. Potěšíte tak nejen své tělo či zdravé, ale předně vaši peněženku.

Cvičíte s vlastní vahou

Hřiště nabízí řadu nástrojů a pomůcek ke cvičení. Hrazdy, žebříky, kruhy, ale málokdy stroje se závažím. Jako závaží slouží vaše tělo. Cvičení s vlastní vahou, odborně zvané kalisthenika, je staré a napůl zapomenuté umění, které dnes zažívá bouřlivou obrodu. Není na tom nic zvláštního, vzhledem k výhodám, které kalisthenika nabízí. Je vhodná pro mladé i starší, pro začátečníky i pokročilé. Pomáhá nejen nabrat a tvarovat svalstvo, posilovat výdrž, ale také lépe ovládat a koordinovat celé tělo.

Pro začátečníky i pokročilé

Posilovnu mají mnozí spojenu s profesionálními sportovci. Workoutové hřiště jsou neformální a mohou na nich bez obav cvičit zkušení sportovci i naprostí začátečníci. Děti i jejich rodiče.

Otevřený prostor sportoviště přímo vybízí ke skupinovému cvičení, povzbuzování a vzájemnému pomáhání. Zkušený sportovec lehce inspiruje ostatní. Není náhoda, že na rostoucí oblibě workoutových hřišť mají významný podíl populární videa na sociálních sítích. Doma naberte inspiraci a hurá za venkovním posilováním!

Okomentovat


Security code
Obnovit