Jak na kvalitní spánek

Spánek mnozí lidé podceňují, což určitě není dobře. Kvalitní spánek, či naopak jeho nedostatek, mají velký vliv na náš zdravotní i duševní stav, a tím i na celý náš život.

Pro dobrý spánek je důležitá pořádná postel, sama o sobě ale nestačí. Její nezbytnou součástí musí být kvalitní matrace.

Matrace se vyrábějí v takřka nepřeberném množství provedení, takže je důležité zvolit tu správnou, na níž se jednak budete cítit pohodlně, ale také zajistí správnou polohu těla a zejména páteře. Neexistuje jediná „správná“ tuhost matrace , kromě hmotnosti ležící osoby záleží i na individuálních požadavcích a pocitech.

Dále se dívejte na to, zda má matrace snímatelný a pratelný, nebo alespoň snadno čistitelný potah. Je přitom důležité, z jakého je materiálu – vždyť přímo na něm budete ležet.

Jestliže kupujete matraci na dvoulůžko, zvažte dvě samostatné matrace. Jedna velká je sice vhodnější pro společné laškování, ale pokud má každý partner jiné nároky na tuhost matrace (a třeba i dosti odlišnou hmotnost), je lépe zvolit matrace dvě. Nehledě na to, že se i snadněji převážejí a je s nimi jednodušší manipulace.

Při výběru se určitě neřiďte jen cenou, zvažte všechny parametry, materiály, životnost atd. Pokud vás bolí záda, podívejte se raději rovnou na zdravotní matrace.

V odborné prodejně (jako je například matrace České Budějovice) vám poradí a pomohou s výběrem, dokonce mohou matraci zapůjčit na zkoušku. A pokud si koupíte celou postel, rádi ji u vás doma rovnou smontují.

Může se také stát, že si nevyberete z nábytku na prodejně. V takovém případě není problém nechat si vyrobit nábytek na míru, buď podle vlastního návrhu, nebo dle návrhu firmy. Takový nábytek z masivu vydrží dlouho a bude dobře sloužit k vaší plné spokojenosti.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené