Záclony a závěsy zútulní váš domov

Také máte raději domov útulný, příjemný a teplý? K takovému pocitu nepochybně přispívají záclony a závěsy na oknech.

Ačkoliv existují žaluzie, rolety a další vynálezy, záclony a závěsy mají stále v domácnosti své nezastupitelné místo. Závěsy mají funkci jednak dekorační, ale také tlumí hluk a tepelně izolují. Záclony pak především brání nežádoucím pohledům zvenku, ale i ony rovněž izolují a dekorují. Záclony se prodávají nejčastěji jako kusové v daných rozměrech, určené pro přímé pověšení na okno. Také si můžete záclonu nechat obšít po okrajích a na horní okraj našít řasící stužku. Nabídka rozměrů, tvarů, barev a provedení je přitom velmi pestrá a každý si jistě vybere.

Závěsy do oken mohou váš interiér poměrně výrazně změnit, aniž byste museli investovat horentní sumy. Dá se jimi zásadně změnit vzhled obýváku, ložnice, dětského pokoje či jakékoliv jiné místnosti. Tady je snad výběr ještě širší – různé druhy látek, vzorů, barev… Celoplošné závěsy skutečně mohou zastřít celé okno, dekorační bývají jen po obvodu okna, případně jenom nahoře.

K závěsům můžete doplnit další bytové textilie a různé drobnosti, jako jsou ozdobné spony apod. Zkrátka, záleží jen na vašich požadavcích…

Celý interiér se přitom dá díky použití bytových textilií vhodně zkombinovat do určitého barevného a výrazového ladění.

Ale nejen bytový, obdobné využití mají textilie i v hotelích. Závěsy, záclony či hotelové povlečení se oproti tomu v bytech poněkud liší v nárocích na použití. Je více namáháno a mnohem častěji se pere, pro hotely a penziony je tedy nutné vybírat materiály splňující požadavky na stálobarevnost, odolnost a dlouhou životnost. Ideální je, pokud se navíc textil nemusí žehlit.

Všechny interiérové textilie mají schopnost zkrášlit a zútulnit prostředí pro obyvatele či hosty.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené